Už ste počuli o regióne Telgrát, ktorý vás nadchne svojou krásnou prírodou?

Máte radi hory, kopce, nezničenú prírodu, jej vôňu a nezameniteľné zvuky? Potom sa vydajte do obce Telgrát a celého regiónu. Nájdete tu krásne ubytovanie, vďaka ktorému môžete prejsť mnohé kúty tohto malebného regiónu, ktorý je trošku akoby Slovákmi aj inými návštevníkmi zabudnutý či neobjavený.

Zaujímavosti, ktoré by vám nemali uniknúť

Najskôr si nájdite vhodné ubytovanie Telgrát, ktoré uspokojí všetky vaše požiadavky. Páčiť by sa vám mohla Horehronská kúria, kde sa v štýlovo zariadených izbách môže ubytovať až 22 osôb. Objekt disponuje štyrmi dvojlôžkovými izbami s prístelkou a jedným apartmánom pre osem osôb. Izby sú vybavené manželskými alebo jednolôžkovými posteľami, prístelkami, televízorom, kúpeľňou s toaletou. Nechýba obývačka s prístelkou na gauči, dvoma posteľami a televízorom. Je tu aj veľká spoločenská miestnosť s krbom, gaučom, televízorom a kuchynkou. Nechýba Wi-Fi, infra sauna, drevený altánok s posedením a možnosťou grilovania. Nároční môžu využiť aj kúpaciu kaďu.

Ubytovaní budete priamo v obci Telgrát. Toto romantické prostredie sa hodí na celoročné ubytovanie. Ak máte radi turistiku, vydajte sa na Královu hoľu, Borovniak, Stolicu, Orlovú alebo k Vodopádu pod Orlovou. V obci nájdete aj prameň Hronu alebo známy Chmarošský Viadukt.

Nezabudnite navštíviť Dobšinskú ľadovú jaskyňu, Kaštieľ Predná Hora, Hrad Muráň a Slovenský raj plný vodopádov a zaujímavých turistických trás.

V lete sa môžete okúpať a oddýchnuť si pri Palcmanskej Maši, kde môžete vyskúšať aj mnohé vodné športy. V zime zase využite SKI Telgrát, lyžiarske stredisko Vernár, Ski Mlynky alebo stredisko Liptovská Teplička.

Súkromie v chatách

Páčiť sa vám určite budú aj chaty Telgárt. Čo napríklad chalupa Sýkorka, chalupa Zubrík Telgrát alebo chata Čučoriedka Telgrát? Podrobné informácie ku všetkým týmto chatám, ale aj mnohým ďalším priamo v Telgráte alebo jeho blízkom okolí, nájdete na webových stránkach hauzi.sk.

TOP 4 najpožičiavanejšie stavebné stroje. Ktoré to sú a prečo práve tieto?

Prečo kupovať stavebné stroje, keď si ich môžete v dnešnej dobe za veľmi výhodných...

Typy kuchynských drezov

Aj keď dnes väčšina kuchýň má umývačku riadu nechýba v žiadnej z nich kuchynský drez. Stále...

Klasické okuliare alebo kontaktné šošovky? A aké sú ich výhody a nevýhody?

Väčšina ľudí, ktorí z nejakého dôvodu horšie vidia, siahne po klasických okuliaroch. Je to...

- sponzor webu -

spot_img