Typy kuchynských drezov

Aj keď dnes väčšina kuchýň má umývačku riadu nechýba v žiadnej z nich kuchynský drez. Stále ide o dôležitú časť kuchynskej linky, ktorej výber by ste nemali podceňovať. Zamerať by ste sa mali hlavne na materiál a tvar kuchynského drezu.

Tvar

Tvar kuchynského drezu vyberajte podľa veľkosti kuchyne a počtu ľudí, pre ktorých varíte. Pre menšie kuchyne a menšie rodiny je vhodný jednodrez. Pokiaľ často varíte, vaša rodina je väčšia a umývate veľa riadu zíde sa vám dvojdrez.

Do malých kuchýň, kde je potrebné rozumne využiť každý kúsok miesta je vhodný rohový drez. Využijete tak voľné miesto v rohu miestnosti a zároveň zachováte funkčnosť celej kuchyne.

Ak umývačku riadu nepoužívate zaobstarajte si drez s priestorom na odkvapkávanie riadu.

Pri výbere drezu myslite aj na vodovodné batérie. Chcete ju mať namontovanú na dreze alebo bude mimo drezu?

Materiál

Kuchynské drezy sa vyrábajú z troch materiálov. Každý z nich má svoje výhody a je len na vás, pre ktorý sa rozhodnete.

  • Nerezový drez – nestarnúca klasika, ktorá si nájde vhodné miesto v každej kuchyni. Tieto drezy sú nenáročné na údržbu, nehrdzavejú a sú odolné voči teplotám do 300°C. Jedinou ich nevýhodou je, slabá odolnosť voči škrabancom. Vyberte si drez z hrubšieho materiálu. Predídete tak jeho možnej deformácii ak naň položíte niečo ťažké.
  • Granitový drez – granit, známy aj ako silgranit alebo kamenina má výborné vlastnosti. Tento materiál je stálofarebný, odolný voči poškriabaniu, rozbitiu a aj vysokým teplotám. Granitové drezy sú drahšie ako nerezové ale lacnejšie ako keramické drezy. Ak si k tomuto typu drezu zaobstaráte farebne zladenú umývadlovú batériu vytvoríte jednoliaty celok, ktorým dáte kuchyni harmonický a originálny štýl.
  • Keramický drez – keramika je prírodný materiál, ktorý dokonale ladí s kameninovými pracovnými doskami. Perfektne zapadne do vidieckeho a klasického štýlu. Vynikajú vysokou odolnosťou voči oderom, škrabancom a vysokým teplotám, sú stálofarebné a vďaka glazovanému povrchu sa jednoducho udržujú. Aj keď ide o drahšie kúsky vydržia vám desiatky rokov v bezchybnom stave.

Garážová vrata mohou být ozdobou vašeho domu

Kolikrát denně otevřete dveře, garážová vrata nebo okno a myslíte na to, co děláte?...

Optické káble: Charakteristika a použitie

V súčasnosti sa optické káble využívajú čoraz častejšie. Rozhodne sa niet čomu čudovať. Predsa...

TOP 4 najpožičiavanejšie stavebné stroje. Ktoré to sú a prečo práve tieto?

Prečo kupovať stavebné stroje, keď si ich môžete v dnešnej dobe za veľmi výhodných...

- sponzor webu -

spot_img