Typy kuchynských drezov

Aj keď dnes väčšina kuchýň má umývačku riadu nechýba v žiadnej z nich kuchynský drez. Stále ide o dôležitú časť kuchynskej linky, ktorej výber by ste nemali podceňovať. Zamerať by ste sa mali hlavne na materiál a tvar kuchynského drezu.

Tvar

Tvar kuchynského drezu vyberajte podľa veľkosti kuchyne a počtu ľudí, pre ktorých varíte. Pre menšie kuchyne a menšie rodiny je vhodný jednodrez. Pokiaľ často varíte, vaša rodina je väčšia a umývate veľa riadu zíde sa vám dvojdrez.

Do malých kuchýň, kde je potrebné rozumne využiť každý kúsok miesta je vhodný rohový drez. Využijete tak voľné miesto v rohu miestnosti a zároveň zachováte funkčnosť celej kuchyne.

Ak umývačku riadu nepoužívate zaobstarajte si drez s priestorom na odkvapkávanie riadu.

Pri výbere drezu myslite aj na vodovodné batérie. Chcete ju mať namontovanú na dreze alebo bude mimo drezu?

Materiál

Kuchynské drezy sa vyrábajú z troch materiálov. Každý z nich má svoje výhody a je len na vás, pre ktorý sa rozhodnete.

  • Nerezový drez – nestarnúca klasika, ktorá si nájde vhodné miesto v každej kuchyni. Tieto drezy sú nenáročné na údržbu, nehrdzavejú a sú odolné voči teplotám do 300°C. Jedinou ich nevýhodou je, slabá odolnosť voči škrabancom. Vyberte si drez z hrubšieho materiálu. Predídete tak jeho možnej deformácii ak naň položíte niečo ťažké.
  • Granitový drez – granit, známy aj ako silgranit alebo kamenina má výborné vlastnosti. Tento materiál je stálofarebný, odolný voči poškriabaniu, rozbitiu a aj vysokým teplotám. Granitové drezy sú drahšie ako nerezové ale lacnejšie ako keramické drezy. Ak si k tomuto typu drezu zaobstaráte farebne zladenú umývadlovú batériu vytvoríte jednoliaty celok, ktorým dáte kuchyni harmonický a originálny štýl.
  • Keramický drez – keramika je prírodný materiál, ktorý dokonale ladí s kameninovými pracovnými doskami. Perfektne zapadne do vidieckeho a klasického štýlu. Vynikajú vysokou odolnosťou voči oderom, škrabancom a vysokým teplotám, sú stálofarebné a vďaka glazovanému povrchu sa jednoducho udržujú. Aj keď ide o drahšie kúsky vydržia vám desiatky rokov v bezchybnom stave.

SEO optimalizácia webu a zlepšovanie online návštevnosti

Optimalizácia webu pomocou SEO zahŕňa množstvo procesov, vďaka ktorým sa vám otvárajú zaujímavé možnosti...

Navštívte stránku svetstromcekov.sk a vyberte si vianočný stromček, vianočné vence alebo vás možno zaujme jedinečná vianočná girlanda s osvetlením.

Najznámejším symbolom Vianoc nielen na Slovensku sa stal vianočný stromček. Teší sa stredobodu pozornosti...

Už nehľadajte spoľahlivé taxi. Objednajte si Taxi Bratislava

Veľmi často je ťažké nájsť firmu, ktorá nám ponúkne taký tovar alebo službu, s...

- sponzor webu -

spot_img