Týchto 5 vecí by nemalo chýbať v žiadnej dielni

Je výborné, že je medzi nami toľko domácich majstrov. Ak máte doma jedného takého, nielenže vám vyrobí, načo si spomeniete, ale môžete mu k narodeninám a Vianociam stále kupovať nových a nových pomocníkov do dielne, s ktorými mu pôjde práca lepšie. A pokiaľ máte pocit, že už má všetko, môžete začať náradie obmieňať za lepšie, výkonnejšie, kvalitnejšie, modernejšie. Tu je 5 nápadov na vybavenie do dielne každého správneho majstra, či už kutí doma alebo na chalupe, denne alebo raz za dva týždne.

  1. Základom je pracovný stôl

Pracovný stôl musí byť pevný, priestranný a odolný voči poškodeniu. Pri kúpe sledujte aj nosnosť pracovného stola, rovnako ako to, z čoho je zhotovená pracovná doska. Pokiaľ vám stačí pracovný stôl s nosnosťou okolo 100 kg a pracovnou doskou z bambusu, na Hecht.sk ho kúpite za 39,99 EUR. K dispozícii je tu ale aj pracovný stôl s nosnosťou 453 kg, pokiaľ chcete mať možnosť vyššieho zaťaženia.

  • Kompresor s príslušenstvom

Mnohokrát za rok sa nám hodí kompresor. Bez neho je nepríjemná akákoľvek nutnosť nafúkať pneumatiky, nafukovací bazén, nafukovaciu posteľ a ďalšie vybavenie, ktoré mnohí doma máme a používame. Vyberať môžete z rôzne výkonných olejových aj bezolejových modelov, rovnako ako elektrických alebo akumulátorových. Za pár EUR sa potom oplatí kúpiť bohaté príslušenstvo, aby ste mohli nafúkať, čo len potrebujete.

  • Prečo kvalitný skrutkovač?

Akumulátorový skrutkovač/vŕtačka nesmie chýbať ani začínajúcemu majstrovi. Predsa len uťahovať skrutku je značne zdĺhavé, rovnako ako ju vyskrutkovať von. Pokiaľ napr. budujete plot, kde patria skrutky, alebo deťom staviate pieskovisko, pracujete so sadrokartónom, ktorý upevňujete skrutkami, bez kvalitnej skrutkovačky/vŕtačky sa nezaobídete.

  • Kotúčová píla urobí veľa práce

Pokiaľ pracujete s drevom, chcete odrezať plech alebo rúrku, bude sa vám hodiť aj kotúčová píla. Rôzny výkon, hĺbka rezania, rôzne kotúče vám umožnia pracovať s mnohými materiálmi a vyrobiť či zrekonštruovať kde čo.

  • Sústruh pre skutočného kutila

Ku skvelému vybaveniu parí určite aj sústruh. Ak je váš muž alebo syn pracant a manuálna práca v dielni ho baví, určite mu sústruhom urobíte radosť.

V dnešnej dobe je veľmi výhodné kúpiť si náradie v rámci ACCU programu 1278, ktorý ponúka Hecht.sk. Budete môcť pracovať s rôznymi pomocníkmi, a pritom ich budete môcť všetky nabíjať jednou nabíjačkou. A ak ste vyťažení, stačí si kúpiť 2 akumulátory, a tie prehadzovať a nabíjať vybitý akumulátor vo chvíli, keď pracujete s nabitým. ACCU program 1278 šetrí vaše peniaze aj našu prírodu.

Ako sa prejavuje nedostatok vlákniny?

Vlákninu síce nevie naše telo stráviť, no aj napriek tomu je pre celkové zdravie...

Zaplaťte predplatné VOYO praktickým VOYO poukazom a darujte skvelý darček

Medzi ľuďmi, ktorí bežne sledujú televízor, snáď nie je nikto, kto by nepoznal kanál...

3 jednoduché metódy, ako mať zdravší a šťastnejší život

Zdravý životný štýl je základom pre veľmi spokojný, zdravý a dlhý život. Pre mnoho...

- sponzor webu -

spot_img