Súboj Norton Secure VPN proti VPNArea: V čom je ktorá lepšia?

Aká VPN má lepšie parametre: Norton SECURE VPN, alebo toho viac ponúka VPN Proxy Master? U oboch VPN sme porovnali parametre, sčítali body a výsledok je 7,6/10 ku 7,8/10.

Test rýchlosti Norton Secure VPN : VPN Proxy Master, Ktorá sviští rýchlejšie?

Hodnota rýchlosti sťahovania a nahrávania dát patrí medzi najdôležitejšie parametre, platí to aj o Norton Secure VPN a VPN Proxy Master.

Priemerná rýchlosť prvej menovanej bola 119 Mb/s, prípade druhé 87 Mb/s. Norton SECURE VPN tak bola o 32 Mb/s rýchlejšie ako VPN Proxy Master.

Rýchlosť nahrávania udáva upload, u Norton Secure VPN skript nameral 76 Mb/s. VPN Proxy Master sme namerali rýchlosť 59 Mb/s, a teda je o 17 Mb/s pomalší.

Pri prvej VPN sme namerali priemernú rýchlosť odozvy 13 ms. U VPN Proxy Master sme namerali 103 ms. Pri rýchlosti odozvy je menšia hodnota výhodnejšia, takže Norton Secure VPN sa ukázala o 90 ms lepšie.

Priebežné skóre Norton Secure VPN – VPN Proxy Master tak robí 7/10 – 7/10.

Podarí sa Norton Secure VPN prehrávať seriály z Netflixu?

Dostatočná rýchlosť je kľúčová pre odblokovanie zahraničného Netflixu, Norton Secure VPN túto zručnosť dokáže. VPN zvyčajne stačí zapnúť a vybrať krajinu, VPN Proxy Master odomknúť Netflix vie.

Vďaka VPN je možné sledovať aj blokované YouTube videá, pričom VPN Proxy Master túto zručnosť zvláda. Porovnávaná VPN funkciu odblokovania YouTube videí nezvláda.

Každá správna VPN toho vie oveľa viac, nesmie chýbať ochrana pred vyzradením DNS, multi-hop pripojenia a kill switch. Pre príklad Norton SECURE VPN ponúka ochranu pred únikom DNS a VPN Proxy Master napr. zahŕňa white list.

Pri funkciách VPN je tak skóre 7/10 vs. 9/10.

Ako je na tom Norton SECURE VPN v počte krajín a serverov?

Málo serverov sa môže negatívne prejaviť v rýchlosti, Norton Secure VPN ponúka 2800 serverov. V zozname VPN Proxy Master sme napočítali 100 serverov. Prvá z dvojice VPN tak ponúka o 2700 viac .

Ďalším dôležitým parametrom je počet krajín, ktorý u VPN Proxy Master v okamihu písania článku bol 55. Druhá porovnávaná VPN ponúka 30, o 4 menej. V tomto porovnaní teda prehráva.

Významný je tiež počet súčasne pripojiteľných zariadení, ktorých Norton SECURE VPN pripojí 5. VPN Proxy Master dokáže súčasne pripojiť 6 zariadenia. Parametre ďalších služieb nájdete v článku najlepšie VPN.

Aké platformy vedia Norton SECURE VPN a aké zvláda VPN Proxy Master?

Podporované systémy patria medzi najdôležitejšie parametre, Norton Secure VPN zvláda Android, pokrýva zariadenie s iOS. Druhá VPN z porovnania VPN Proxy Master iPhone iOS ochráni, systém Android vie bez problémov pripojiť.

Vydávanie informácií o používateľoch sa riadi jurisdikciou, kde má VPN svoje sídlo. Norton SECURE VPN bola založená v USA. Druhá z VPN má sídlo v Singapure.

Appka Norton SECURE VPN nebola lokalizovaná v slovenskom jazyku, VPN Proxy Master slovensky tiež nastaviť nemožno.

V hodnotení podporovaných platforiem dosiahla Norton Secure VPN bodového súčtu 10/10 a VPN Proxy Master získava známku 9/10.

Cena Norton SECURE VPN a VPN Proxy Master

VPN Proxy Master je možné objednať už od 3,75 € mesačne, druhú VPN si možno predplatiť od 3,34 € mesačne. Výsledné hodnotenie za pomer cena/funkcia je 6/10 pre prvé VPN a 4/10 pre druhú menovanú.

Investovanie do dlhopisov vs akcie

Ešte donedávna zvykla medzi potenciálnymi investormi kolovať otázka, či sa investovanie vôbec oplatí alebo...

Čo sú organické esenciálne oleje

Zaujíma ťa svet esenciálnych olejov a chcela by si sa o nich dozvedieť viac?...

Drevo alebo dlaždice – ktorý materiál je vhodnejší na podlahu v predsieni?

Predsieň je stelesnením oblasti s vysokou premávkou, no zároveň je to prvý pohľad, ktorý...

- sponzor webu -

spot_img