Stres z novej práce? Nasledujúcimi vecami sa trápite zbytočne hovorí Abecedaprace.sk

Keď nastupuje do novej práce alebo na novú pracovnú pozíciu, znervózni často aj veľmi skúsený zamestnanec. Pravdepodobne vám ale nemusíme hovoriť, že veľká časť nervozity, ktorú v takej chvíli pociťujete, je úplne zbytočná. Pokiaľ ste si niekedy v novej práci lámali hlavu nad nasledujúcimi vecami, uvoľnite sa a verte, že sa nimi naozaj trápiť nemusíte.

Ako dlho musím zostávať večer v práci?

Toto sa týka najmä osôb s aspoň čiastočne flexibilnou pracovnou dobou. Pokiaľ ju máte pevne stanovenú, nemusíte daný problém riešiť. Čo ale keď každý do kancelárie prichádza a odchádza z nej v inú dobu? Možno ste si na začiatku mysleli, že by ste svoju prácu nikdy nemali opúšťať skôr ako váš nadriadený. Je ale úplne zbytočné byť v kancelárii najdlhšie zo všetkých len preto, aby ste odchádzali ako posledné. Ste predsa dospelí, takže ak máte na daný deň odpracované hodiny, ktoré ste mali odpracovať, a nenecháte po sebe žiadnu dôležitú rozrobenú prácu, smelo sa môžete vydať domov. Pokiaľ si napriek tomu nie ste istí, spýtajte sa svojho nadriadeného, ​​aké sú na vašom oddelení bežné pracovné hodiny. Pravdepodobne neprichádza a neodchádza všetci v rovnakom čase, získate tak ale aspoň predstavu o tom, v akom čase sa predpokladá, že budete v práci k zastihnutiu.

Nebojte sa opýtať

Ak to jediné, čo vám bráni pýtať sa na všetko, čomu nerozumiete, je strach z toho, aby ste nevyzerali hlúpo, zabudnite na to. Možno sa bojíte, že budete svojich kolegov otravovať a zdržiavať od ich práce. Ale často je to naopak. Keď sa budete viac pýtať, často urobíte na svojich kolegov lepší dojem. Oveľa rýchlejšie sa naučíte svoju prácu a dokážete so svojimi kolegami skôr udržať tempo. Nové ponuky inzercia práce zadarmo nájdete na on-line job portálu Abecedaprace.sk.

Čo si o mne ostatní pomyslia?

Nerozmýšľajte toľko nad tým, čo o sebe pred svojimi kolegami prezradíte. Pokiaľ plánujete danú pracovnú pozíciu zastávať dlhodobo, rovnako väčšinu vecí skôr alebo neskôr zistí. Iste nie je najlepší nápad vykladať všetkým na stretnutie všetky podrobnosti o vašej poslednej víkendovej párty, zvlášť, keď sa vás na váš víkend nikto nepýtal. Pokiaľ vám ale občas v konverzácii prejde niečo osobné, nerobte z toho žiadnu vedu. Už nie ste na pohovore, prácu už máte istú. Preto sa už nemusíte báť, že vám nejaká hlúpa historka pokazí celú kariéru.

Ako sa prejavuje nedostatok vlákniny?

Vlákninu síce nevie naše telo stráviť, no aj napriek tomu je pre celkové zdravie...

Zaplaťte predplatné VOYO praktickým VOYO poukazom a darujte skvelý darček

Medzi ľuďmi, ktorí bežne sledujú televízor, snáď nie je nikto, kto by nepoznal kanál...

3 jednoduché metódy, ako mať zdravší a šťastnejší život

Zdravý životný štýl je základom pre veľmi spokojný, zdravý a dlhý život. Pre mnoho...

- sponzor webu -

spot_img