Spoznajte svoj typ pleti

Poznať svoj typ pleti sa oplatí z jedného dôležitého dôvodu a to je starostlivosť o pleť. Ak viete aká je vaša pleť viete si vybrať správny druh kozmetiky na jej ošetrenie. Vďaka tomu sa môžete zbaviť rôznych problémov alebo im predchádzať. Pokiaľ si vyberiete nevhodnú kozmetiku môžete mat problémov oveľa viac než si myslíte.

Ako rozpoznať typ pleti?

Veľkú úlohu v type pleti zohráva genetika. Pozor si ale dávajte aj na aktuálny stav vašej pleti, ten sa môže líšiť v závislosti od množstva vonkajších aj vnútorných podmienok. Strava, životný štýl, vonkajšie poveternostné podmienky,… to všetko vplýva na vašu pokožku.

Normálna pleť

Optimálne vyvážená pleť, ktorá nie je ani mastná ani suchá. Typické sú pre ňu jemné póry, hladký povrch, nemá nedokonalosti, nie je mastná a je dobre hydratovaná.

Aj keď ide o najlepší typ pleti s pribúdajúcim vekom môže strácať vlhkosť. Nezabudnite preto na jej hydratáciu. Do starostlivosti o pleť zaraďte hydratačné prípravky.

Suchá pleť

Ak mazové žľazy v pokožke produkujú menej kožného mazu ako normálne hovoríme o suchej pleti. Tento typ má málo lipidov (tukov) ktoré zadržujú v pokožke vlhkosť. Dochádza tak k odparovaniu vody z povrchu kože a narúša sa ochranná bariéra pokožky. Pleť môže byť citlivá a náchylná na podráždenia.

Zamerajte sa na kozmetiku, ktorá pleť hydratuje, obnovuje jej ochranný film a zabraňuje jej vysychaniu. Micelárna voda pre citlivú pokožku pleť jemne ale dôkladne vyčistí bez toho aby ju podráždila.

Mastná pleť

Nadmerná tvorba kožného mazu, viditeľné väčšie póry a lesklý povrch kože sú typickým znakom mastnej pleti. Kožný maz upcháva spolu s nečistotami kožné póry a často je dôvodom vzniku akné.

Dôležité je udržať mastnú pleť čistou. Zamerajte sa na produkty, ktoré čistia pleť do hĺbky, prečistia póry a regulujú tvorbu kožného mazu. Určite sa vyhnite kozmetike, ktorá pleť vysušuje, problém by ste len zhoršili. Vhodná micelárna voda pleť vyčistí a zároveň aj hydratuje. Zamerajte sa aj na ďalšie typy kozmetických produktov na mastnú pleť.

Zmiešaná pleť

Ide o kombináciu mastnej a suchej (normálnej) pleti. T-zóna (čelo, nos a brada) je mastná pleť, ktorá sa vyznačuje rozšírenými pórmi a zvýšenou tvorbou kožného mazu. Pleť na lícach je normálna alebo suchá.

Pri starostlivosti o zmiešaný typ pleti je najlepšie používať dva typy kozmetiky. Zaobstarajte si predo kozmetické produkty určené na mastnú a aj suchú (normálnu) pleť.

SEO optimalizácia webu a zlepšovanie online návštevnosti

Optimalizácia webu pomocou SEO zahŕňa množstvo procesov, vďaka ktorým sa vám otvárajú zaujímavé možnosti...

Navštívte stránku svetstromcekov.sk a vyberte si vianočný stromček, vianočné vence alebo vás možno zaujme jedinečná vianočná girlanda s osvetlením.

Najznámejším symbolom Vianoc nielen na Slovensku sa stal vianočný stromček. Teší sa stredobodu pozornosti...

Už nehľadajte spoľahlivé taxi. Objednajte si Taxi Bratislava

Veľmi často je ťažké nájsť firmu, ktorá nám ponúkne taký tovar alebo službu, s...

- sponzor webu -

spot_img