Saské mestá: Umenie, kultúra a veľa radosti zo života

Saské mestá sú ideálnou destináciou pre krátky výlet. Mnoho aspektov v metropolách Drážďany, Lipsko a Chemnitz (Saská Kamenica), ale aj 14 saských „mestských krás“ prekvapuje a inšpiruje svojich návštevníkov. Objavte Sasko aj vy!

Hlavné saské mesto Drážďany je jedným z najobľúbenejších turistických mestských cieľov v Nemecku. Lipsko vás možno prekvapí nečakanou rozmanitosťou. V meste hudby majú klasika a moderna k sebe veľmi blízko: renesančná radnica, nádherné historické pasáže, kostol svätého Tomáša, Bachovo múzeum, kultúrne centrum Kunstkraftwerk so skvelými inštaláciami, kreatívne centrum a areál bývalej pradiarne bavlny „Baumwollspinnerei“, nákupné centrá a husle . Nielen že sa môžete prechádzať mestom, môžete dokonca pádlovať k jednému z mnohých jazier, ktoré sú vhodné na kúpanie a nachádzajú sa na juhu mesta.

Saská Kamenica (Chemnitz) má množstvo mimoriadnych múzeí, medzi ktorými možno spomenúť napríklad Saské priemyselné múzeum, Vilu Esche v secesnom štýle a múzeum Gunzenhauser s najvýznamnejšou expresionistickou zbierkou v Nemecku. Nie je náhodou, že mesto Chemnitz sa stalo európskym hlavným mestom kultúry 2025!

Veľa hostí však lákajú najmä menšie mestá s ich autentickou atmosférou a špeciálnymi objavmi. Aj tu pre vás máme zopár tipov.

Mestá na Labe vyžarujú zvláštne čaro: Torgau vás nadchne ako jedno z najkrajších renesančných miest v Nemecku. Miešeň, kolíska Saska, predstavuje víno, najstaršiu porcelánku v Európe a veľkolepý súbor katedrály a zámku Albrechtsburg, ktorý sa týči vysoko nad mestom. Pirna, brána do Saského Švajčiarska, septembra krásnymi mestskými domami a Radebeul so stredomorským nádychom sa nachádza na Saskom vinárskom chodníku.

Veľmi zaujímavé miesta sa nachádzajú blízko hraníc. Mestá v regióne svetového dedičstva UNESCO Erzgebirge/Krušnohorie sú formované saskou baníckou históriou. Vo Freibergu, Zwickau, Schwarzenbergu a Annaberg-Buchholz to možno zažiť na mnohých miestach. Nádherná architektúra, pôsobivé priemyselné pamätníky a zvyky aj tradície, najmä v čase Vianoc, rovnako ako nádherná krajina majú pre hostí špeciálne kúzlo.

S láskou reštaurované mestá vás pozývajú do Hornej Lužice. Žitava je mesto slávnostných odevov a brána do najmenšieho stredohoria v Nemecku, priamo v trojuholníku medzi Nemeckom, Českou republikou a Poľskom. Stredoveký Budyšín fascinuje svojim nádherným starým mestom a bohatými lužickosrbskými tradíciami. Zhořelec (Görlitz) vás určite zaujme niektorou z viac ako štyroch tisíc architektonických pamiatok a tiež autentickou panorámou mesta. To už roky priťahuje filmárov z celého sveta do tohto mesta na poľských hraniciach.

Ako sa prejavuje nedostatok vlákniny?

Vlákninu síce nevie naše telo stráviť, no aj napriek tomu je pre celkové zdravie...

Zaplaťte predplatné VOYO praktickým VOYO poukazom a darujte skvelý darček

Medzi ľuďmi, ktorí bežne sledujú televízor, snáď nie je nikto, kto by nepoznal kanál...

3 jednoduché metódy, ako mať zdravší a šťastnejší život

Zdravý životný štýl je základom pre veľmi spokojný, zdravý a dlhý život. Pre mnoho...

- sponzor webu -

spot_img