Rôzne typy chladiarenských dverí: Ktoré sú tie správne?

Chladiarenské dvere je možné použiť ako súčasť chladiacich boxov, v ktorých sa teplota pohybuje v rozmedzí od 0 °C až po +10 °C. V prípade mínusových teplôt, až do -25 °C, hovoríme o takzvaných mraziacich dverách. Oba typy dverí zabraňujú tepelným prestupom a únikom chladného vzduchu z chladiacich či mraziacich boxov. Svoje využitie preto nájdu všade tam, kde je potrebné použiť kvalitné chladiace boxy a chladiarenské zariadenia, ako napríklad potravinársky priemysel, zdravotníctvo či obchodné prevádzky.

Otočné chladiarenské dvere

Prvou z možností sú otočné chladiarenské dvere. Tento typ dverí pozostáva zo štyroch základných častí – zárubne a dutého rámu, krídla dverí, prahu a spojov z nerezových oceľových profilov. Krídlo dverí tvorí tuhý polyuretán, ktorý slúži ako izolačná vrstva oplechovaná eloxovaným hliníkom.

Štandardná hrúbka krídla otočných chladiarenských dverí je 7 cm v prípade plusových teplôt. Pre použitie v mínusových teplotách je hrúbka krídla 9 cm. Výšku i šírku dverí je možné upraviť podľa požiadaviek klienta.

Posuvné chladiarenské dvere

Ďalším variantom dverí, ktoré sú vhodné pre mraziace i chladiace boxy, sú posuvné chladiarenské dvere. Tie, rovnako ako otočné chladiarenské dvere, tvorí polyuretánová izolácia s kovovým opláštením v hliníkovom ráme. Okrem toho je tento typ dverí vybavený vodiacou koľajnicou s krytom a zadnou vodiacou koľajnicou.

Posuvné chladiarenské dvere môžu byť použité na rovnaké účely ako otočné. Vďaka vodiacim koľajniciam však predstavujú praktickejšiu a priestorovo menej náročnú alternatívu. Na základe požiadaviek klienta je možné ich vybaviť elektrickým ovládaním či oknom.

Oba spomenuté varianty sú vyrábané aj v protipožiarnej verzii. V priestoroch s teplotou +12 °C je zas možné siahnuť po poloizolačných dverách.

PVC pásy a PVC kyvné dvere

Chladiarenské dvere je rovnako možné vybaviť aj dodatočnou ochranou pred tepelnými prestupmi v podobe PVC pásov alebo PVC kyvných dverí.

Polyesterová tkanina z PVC tvorí aj takzvané rýchlobežné chladiace dvere využívané predovšetkým v skladoch. Dvere sa otvárajú automaticky pomocou elektrického motora, ktorý tkaninu roluje okolo valca. Ich výhodou je možnosť ovládania pomocou tlačidla, diaľkového ovládania, fotobunky či dokonca kovového detektora.

SEO optimalizácia webu a zlepšovanie online návštevnosti

Optimalizácia webu pomocou SEO zahŕňa množstvo procesov, vďaka ktorým sa vám otvárajú zaujímavé možnosti...

Navštívte stránku svetstromcekov.sk a vyberte si vianočný stromček, vianočné vence alebo vás možno zaujme jedinečná vianočná girlanda s osvetlením.

Najznámejším symbolom Vianoc nielen na Slovensku sa stal vianočný stromček. Teší sa stredobodu pozornosti...

Už nehľadajte spoľahlivé taxi. Objednajte si Taxi Bratislava

Veľmi často je ťažké nájsť firmu, ktorá nám ponúkne taký tovar alebo službu, s...

- sponzor webu -

spot_img