Rodinná dovolenka v Sasku – tráviť čas spoločne je to najlepšie, čo môže byť

Rodinné výlety sú najlepšie. Susedné nemecké Sasko má pre tento typ dovolenky mnoho vhodných ponúk. Rodinná prívetivosť je tu totiž srdcovou záležitosťou. Značka „Rodinná dovolenka v Sasku“ sľubuje bezstarostný pobyt. Znamená to kvalitu a ústretovosť k rodine. Všetkých 117 značkových partnerov, medzi ktorých patrí ubytovanie, zariadenia na voľný čas a miesta vhodné pre rodiny, je pravidelne kontrolovaných.

Zábavu a dobrodružstvo ponúka najväčší východonemecký zábavný park Belantis neďaleko Lipska, ktorý ponúka jazdy a atrakcie aj pre tých najmenších. Veľmi blízko tohto parku sa nachádza jazerná oblasť Leipziger Neuseenland, ktorá je rajom pre zábavu pri kúpaní a vodné športy. V samotnom Lipsku nájdete jednu z najznámejších zoologických záhrad v Európe, ktorej návšteva je nutnosťou. Celkom 850 druhov zvierat v obrovských výbehoch, detské ihriská a výlet loďou cez obrovský tropický skleník „Gondwanaland“ robí pobyt nezabudnuteľným.

Vypočujte si rev dinosaurov, zažite sopečnú erupciu a prejdite sa „Jurským svetom“ v najslávnejšom nemeckom parku pravekých jašterov v Budyšíne. Neďaleko navyše môžeme odporučiť Lužickú jazernú krajinu, kde sa môžete kúpať aj vydať na jeden z mnohých chodníkov na bicykli.

Niekoľko krokov cez padací most a jeden ďalší cez mohutnú hradnú bránu – taká jednoduchá je cesta do minulosti. Najväčšie príbehy sa často skrývajú za silnými múrmi. Ako napríklad aj pri známom zámku Moritzburg, kde bol natočený slávny film „Tri oriešky pre Popolušku“. S interaktívnym HistoPadom sa môžete vydať na veľkolepú objavnú virtuálnu prehliadku cez tento zámok a taktiež môžete virtuálne navštíviť zámok Albrechtsburg v Míšni. A jedna veľmi milá správa – celú virtuálnu tour môžete absolvovať aj v slovenčine!

Ďalšie vzrušujúce multimediálne zážitky ponúkajú ZwingerXperience a FestungXperience v Drážďanoch. Prostredníctvom inscenácie virtuálnej reality umožňujú vzrušujúcu cestu časom do ich histórie.

Pokiaľ ale túžite po ešte väčšej akcii a vzrušení, zážitok spojený s adrenalínom v Sasku tiež nájdete. BLOCKLINE v Krušných horách je novinkou – na športovo založené rodiny s deťmi od 8 rokov čaká dobrodružná trasa pre horské bicykle. Na troch vzrušujúcich trasách spoznáte nielen krásnu prírodu, ale aj ako krásny môže byť aktívne prežitý voľný čas.

Každý, kto sa vydá v okrese Vogtland na objaviteľskú cestu, objaví niečo jedinečné – nad aj pod zemou. V dračej jaskyni Syrau nájdete krištáľovo čisté jazerá, jedinečné hlinené útvary a kvaple. V zábavnom parku Plohn strávite deň plný zážitkov vďaka viac ako 80 atrakciám. Následne sa môžete ochladiť v neďalekej údolnej priehrade Pöhl.

Investovanie do dlhopisov vs akcie

Ešte donedávna zvykla medzi potenciálnymi investormi kolovať otázka, či sa investovanie vôbec oplatí alebo...

Čo sú organické esenciálne oleje

Zaujíma ťa svet esenciálnych olejov a chcela by si sa o nich dozvedieť viac?...

Drevo alebo dlaždice – ktorý materiál je vhodnejší na podlahu v predsieni?

Predsieň je stelesnením oblasti s vysokou premávkou, no zároveň je to prvý pohľad, ktorý...

- sponzor webu -

spot_img