Prečo číhať na last a first minute ponuky? Ušetria vám tisíce

Prečo je dôležité, kedy si zakúpite dovolenku? Nielen preto, že v ten správny okamih môžete ušetriť až tisíce za osobu. Benefitov je viac. Cestovné kancelárie majú pre výhodné časy plánovania dovolenky dva základné termíny. Pravdepodobne ste sa s nimi už stretli, sú nimi last minute a first minute. Prečítajte si, aký je medzi nimi rozdiel a čo vám prinesú.

Nechať veci na poslednú chvíľu sa niekedy oplatí

Pomenovanie „last minute“ sa využíva na zájazdy, na ktoré máte odísť čo nevidieť. Môže to byť termín za 2 dni, za týždeň alebo za štrnásť dní. Spravidla platí, že čím viac sa termín blíži, tým nižšia klesá cena. Je to spôsobené tým, že cestovná kancelária doteraz nenaplnila kapacity, ktoré si dohodla s hotelom a s poskytovateľom dopravných služieb. V takom prípade zľaví z ceny, aby zvyšné miesta zaplnili.

Ak ste flexibilní a nevadí vám odísť na dovolenku takmer zo dňa na deň, je pre vás last minute ponuka perfektný spôsob, ako ušetriť. Zároveň sa nemusíte báť, že by ste kvôli nízkej cene boli akokoľvek ochudobnení. Komfort aj služby budete mať rovnaké ako klienti, ktorí nakúpili za pôvodnú cenu. Taký last minute Grécko môže obsahovať all inclusive stravu, lehátka a slnečníky zadarmo, upratovanie izby a všetko, čo si pri dovolenke predstavujete.


Kalkulačka cestovného poistenia.


This is a modal window.

Zostávajúci čas Reklama: 0:19
Načítané: 0%Stav: 0%
Tento spôsob výberu zájazdu však vyžaduje pružnosť nielen v termíne dovolenky a vašu schopnosť rýchlo sa pripraviť, flexibilný musíte byť mnohokrát aj v lokalite. Pokiaľ chcete maximálne ušetriť, je výhoda nepreferovať jednu jedinú oblasť. Last minute ponuky sa objavujú do všetkých dovolenkových destinácií, len práve nemusí mať vaša vysnívaná krajina tie najlacnejšie zo všetkých. Na druhú stranu tým, ktorí s lokalitou jasno nemajú, takáto príležitosť pomôže v rozhodovaní.

Plánovanie s predstihom vám ušetrí peniaze aj nervy

Zahovoriť si dovolenku len chvíľu pred odchodom sa však môže byť stresujúce. Pokiaľ dávate prednosť pohodovému plánovaniu a radi sa dopredu tešíte na dovolenku s konkrétnymi obrysmi, aj vy môžete využiť výhodné načasovanie nákupu. Je to práve druhý pojem „first minute“, ktorý vás k akčnej cene nasmeruje.

Už na jeseň sa začínajú v katalógoch cestovných kanceláriách objavovať prvé zájazdy na nasledujúci rok. Majú nižšiu cenu, pretože nie každý je ochotný alebo schopný si dovolenku plánovať s takýmto predstihom. Pre tých, ktorí toto dokážu, majú však kancelárie odmenu v podobe výhodnejších cien. A to so zľavou rádovo až desiatok percent. Niekedy s first minute sezónou spájajú aj možnosť ubytovať deti zadarmo a iné akcie.

Ďalším benefitom je, že počas tohto obdobia je výber dovoleniek najširší, pretože kapacity hotelov sa ešte len začínajú plniť. Navyše opäť platí, že klient, ktorý si kúpi dovolenku za výhodnú first minute cenu, má rovnaké práva a servis ako ten, ktorý zaplatí neskôr cenu plnú.

Kedy prevládajú aké ponuky?

Pretože rôzne destinácie majú odlišnú hlavnú sezónu, môže sa stať, že v jeden čas uvidíte v ponuke cestovných kancelárií first minute aj last minute zájazdy. Na jeseň sa táto kombinácia dokonca deje v rámci jednej lokality. Napríklad v Grécku je v septembri počasie ešte na kúpanie a miesta niektorých zájazdov sú stále k dispozícii. Zároveň už cestovky zmluvne dohodli kapacity na ďalší rok, ktoré začínajú ponúkať. Oplatí sa preto sledovať katalógy zájazdov priebežne, aby ste našli kombináciu lokality, termínu a ceny, ktorá vám najlepšie sadne. Pred odchodom do zahraničia si dajte vždy záležať s výberom cestovného poistenia, pomôcť Vám k tomu môže porovnanie od portálu 5naj.sk.

Investovanie do dlhopisov vs akcie

Ešte donedávna zvykla medzi potenciálnymi investormi kolovať otázka, či sa investovanie vôbec oplatí alebo...

Čo sú organické esenciálne oleje

Zaujíma ťa svet esenciálnych olejov a chcela by si sa o nich dozvedieť viac?...

Drevo alebo dlaždice – ktorý materiál je vhodnejší na podlahu v predsieni?

Predsieň je stelesnením oblasti s vysokou premávkou, no zároveň je to prvý pohľad, ktorý...

- sponzor webu -

spot_img