Plán na Vianoce, ktorý šetrí nervy aj peňaženky

Do Vianoc už zostáva iba necelý mesiac. Pre niekoho je to málo a pre iného naopak veľa času. Ak patríte medzi sviatočných „stresárov“, je ideálny čas rozvrhnúť si plány, aby ste všetko v pokoji stihli.

Pečenie cukroví
Ceny surovín idú stále hore, a tak sa pečenie cukroviniek tento rok asi pekne predraží. Nekupujte tie najlacnejšie suroviny, čo sa často podpíše na kvalite, ale číhajte na zľavové akcie. Cukrár Josef Maršálek ďalej radí nepreháňať to s množstvom. Keď upečiete menej ako vlani, vyhnete sa následnému povianočnému ládovaniu mrazničky.

Darčeky
Niekto už má väčšinu darčekov nakúpenú a niekto nemá ani jeden. Pokiaľ patríte do tej druhej skupiny, nezúfajte. Času je stále ešte relatívne dosť. Vyhnite sa bezduchému blúdeniu po obchodnom centre, ale radšej sa najskôr pokúste darčeky naplánovať. Prechádzajte internet alebo sa zamyslite, čo sa vašim blízkym naposledy páčilo, po čom pokukovali, a nakoniec si to nekúpili alebo o čom sa v minulosti zmienili a pod. Nesústreďte sa toľko na kvantitu, ale radšej na kvalitu. Nevyhadzujte peniaze za zbytočnosti, a hlavne sa snažte vcítiť do osoby, ktorú chcete obdarovať a neriaďte sa tým, čo by sa páčilo vám. A keď si naozaj neviete rady, môžete to vždy vyriešiť poukážkou na nákup v obľúbenom obchode dotyčnej osoby. Pred nákupom si tiež stanovte peňažný limit na darčeky, ktorý výrazne nezaťaží váš rozpočet. Po Vianociach sa totiž očakáva ďalšia vlna zdražovania.

Upratovanie a triedenie vecí
Predvianočné upratovanie je samozrejmosťou skoro v každej domácnosti, nie každý ho ale spája s vyhadzovaním a triedením vecí. Pokiaľ ešte pred Vianocami prejdete šatníkové skrine aj detské izby plné hračiek a urobíte čistku, po Štedrom dni si za to budete ďakovať. Do domácnosti vám totiž pribudne kôpka darčekov, ktoré bude treba niekde uskladniť.

Výzdoba
Svietiaca vianočná výzdoba je síce krásna vec, ale až vám neskôr príde účet za elektrinu, mohli by ste horko zaplakať. Majte to na pamäti, kým si všade možne rozvesíte najrôznejšie svetielka v snahe vytvoriť z vášho domu ten najkrajší na celej ulici. Krásne môžu byť aj dekorácie v prírodnejšom duchu. Na nich navyše ušetríte, pretože si ich môžete vyrobiť aj doma – hodiť sa vám budú napríklad nazbierané šišky, pekné dekorácie si môžete vyrobiť aj z papiera alebo kartónu, vlny, zaváracie poháre so sviečkou a pod.

Investovanie do dlhopisov vs akcie

Ešte donedávna zvykla medzi potenciálnymi investormi kolovať otázka, či sa investovanie vôbec oplatí alebo...

Čo sú organické esenciálne oleje

Zaujíma ťa svet esenciálnych olejov a chcela by si sa o nich dozvedieť viac?...

Drevo alebo dlaždice – ktorý materiál je vhodnejší na podlahu v predsieni?

Predsieň je stelesnením oblasti s vysokou premávkou, no zároveň je to prvý pohľad, ktorý...

- sponzor webu -

spot_img