Optické káble sú cestou ku kvalitnejšiemu signálu

Optika výrazne zmenila prenos signálu. Prenosovým médiom je krehké sklenené alebo plastové vlákno, ktoré má schopnosť prenášať signály v smere svojej pozdĺžnej osy. Ide o veľmi krehký materiál, avšak s unikátnymi vlastnosťami, ktorý dnes nešíri signál už len na extrémne dlhé vzdialenosti, ale prináša dáta až k nám domov.

Optický kábel výrazne vylepšil technológiu šírenia signálu. Zatiaľ čo kovové káble sú citlivé na straty a elektromagnetické rušenie, u optiky tieto nevýhody nie sú. Optické vlákna majú využitie v rôznych aplikáciách, napríklad pre osvetlenie či vláknový laser, ale obrovské uplatnenie našli práve v telekomunikačných sieťach. Obrovským spôsobom zrýchlili prenos signálu. Výhodou optických káblov je tiež to, že nie sú elektricky vodivé. Nie sú preto tak náchylné trebárs čo sa týka úderu blesku a môžu sa tiež používať vo výbušnom prostredí.

Chráničky na optické káble

Krehkosť optických káblov kladie špecifické požiadavky na ich inštaláciu. Používa sa chránička na optický kábel, ktorá poskytuje dostatočnú ochranu kabeláže pred mechanickým poškodením.

Pokiaľ ide o chráničky na optické káble, používajú sa upravené pre potreby zafukovania na inštaláciu do zeme v rôznych priemeroch. Ide o kvalitné chráničky s vysokou odolnosťou voči poveternostným vplyvom. Pre menšie priemery sa používajú mikrotrubičky na optický kábel.

Pre optické káble do CoreTel

E-shop Coretel.cz ponúka veľkoobchodný predaj optických káblov. Sortiment zahŕňa rôzne typy kabeláže. Tú si je dôležité vyberať vždy na základe plánovanej formy inštalácie. Firma ponúka tiež moderné káblové riešenia Flat drop a drop, ktoré sú schopné zaistiť aj veľmi pohodlnú inštaláciu vzduchom v náročnom teréne. Okrem optických káblov v e-shope kúpite chráničky, doplnkový materiál pre budovanie optických sietí aj potrebné nástroje.

Garážová vrata mohou být ozdobou vašeho domu

Kolikrát denně otevřete dveře, garážová vrata nebo okno a myslíte na to, co děláte?...

Optické káble: Charakteristika a použitie

V súčasnosti sa optické káble využívajú čoraz častejšie. Rozhodne sa niet čomu čudovať. Predsa...

TOP 4 najpožičiavanejšie stavebné stroje. Ktoré to sú a prečo práve tieto?

Prečo kupovať stavebné stroje, keď si ich môžete v dnešnej dobe za veľmi výhodných...

- sponzor webu -

spot_img