Optické káble sú cestou ku kvalitnejšiemu signálu

Optika výrazne zmenila prenos signálu. Prenosovým médiom je krehké sklenené alebo plastové vlákno, ktoré má schopnosť prenášať signály v smere svojej pozdĺžnej osy. Ide o veľmi krehký materiál, avšak s unikátnymi vlastnosťami, ktorý dnes nešíri signál už len na extrémne dlhé vzdialenosti, ale prináša dáta až k nám domov.

Optický kábel výrazne vylepšil technológiu šírenia signálu. Zatiaľ čo kovové káble sú citlivé na straty a elektromagnetické rušenie, u optiky tieto nevýhody nie sú. Optické vlákna majú využitie v rôznych aplikáciách, napríklad pre osvetlenie či vláknový laser, ale obrovské uplatnenie našli práve v telekomunikačných sieťach. Obrovským spôsobom zrýchlili prenos signálu. Výhodou optických káblov je tiež to, že nie sú elektricky vodivé. Nie sú preto tak náchylné trebárs čo sa týka úderu blesku a môžu sa tiež používať vo výbušnom prostredí.

Chráničky na optické káble

Krehkosť optických káblov kladie špecifické požiadavky na ich inštaláciu. Používa sa chránička na optický kábel, ktorá poskytuje dostatočnú ochranu kabeláže pred mechanickým poškodením.

Pokiaľ ide o chráničky na optické káble, používajú sa upravené pre potreby zafukovania na inštaláciu do zeme v rôznych priemeroch. Ide o kvalitné chráničky s vysokou odolnosťou voči poveternostným vplyvom. Pre menšie priemery sa používajú mikrotrubičky na optický kábel.

Pre optické káble do CoreTel

E-shop Coretel.cz ponúka veľkoobchodný predaj optických káblov. Sortiment zahŕňa rôzne typy kabeláže. Tú si je dôležité vyberať vždy na základe plánovanej formy inštalácie. Firma ponúka tiež moderné káblové riešenia Flat drop a drop, ktoré sú schopné zaistiť aj veľmi pohodlnú inštaláciu vzduchom v náročnom teréne. Okrem optických káblov v e-shope kúpite chráničky, doplnkový materiál pre budovanie optických sietí aj potrebné nástroje.

Ako sa prejavuje nedostatok vlákniny?

Vlákninu síce nevie naše telo stráviť, no aj napriek tomu je pre celkové zdravie...

Zaplaťte predplatné VOYO praktickým VOYO poukazom a darujte skvelý darček

Medzi ľuďmi, ktorí bežne sledujú televízor, snáď nie je nikto, kto by nepoznal kanál...

3 jednoduché metódy, ako mať zdravší a šťastnejší život

Zdravý životný štýl je základom pre veľmi spokojný, zdravý a dlhý život. Pre mnoho...

- sponzor webu -

spot_img