Nezabúdajte na cestovné poistenie

Doba cestovania síce veľmi nepraje, predsa len sme na tom ale o niečo lepšie ako v minulom roku. Za určitých podmienok je možné vycestovať, je ale dobré sa na cestu poistiť. Predsa len nikdy neviete, čo vás na dovolenke môže stretnúť. Ako si dojednať cestovné poistenie a čo určite nezabudnúť?

Cestovné poistenie je dôležité pre každú cestu za hranice
Či už vyrážate autom na Slovensko, do Talianska, alebo lietadlom do Thajska, cestovné poistenie by malo byť tým prvým, čo si na cestu zaobstaráte. Aj banálna nehoda vás totiž môže dostať finančne tak povediac na lopatky.

Ako by malo vyzerať kvalitné cestovné poistenie?
Najdôležitejšou súčasťou cestovného poistenia je poistenie liečebných nákladov, z čoho sa budú hradiť ako náklady na ošetrenie a prípadnú hospitalizáciu, tak aj prípadný transport do nemocnice alebo späť do SR. Šetriť na poistenie liečebných nákladov sa tak neoplatí, ideálne je poistiť sa rádovo miliónov korún.
Viete, že mnohí Česi vyrážajú do zahraničia len s celoročným cestovným poistením, ktoré je ku karte? Práve pri takom poistení ale máva poistenie liečebných nákladov nízke limity, takže keď potom náhodou k nejakej poistnej udalosti dôjde, sú nepríjemne zaskočení.

Čo by malo cestovné poistenie obsahovať?
Ako spomíname už vyššie, najdôležitejším parametrom cestovného poistenia je poistenie liečebných nákladov. Okrem nich ale určite prídu vhod aj asistenčné služby v podobe pomoci na telefóne v prípade neočakávanej udalosti a poistenia zodpovednosti.

Liečebné náklady je dobré si pre cesty po Európe poistiť aspoň na sumu 3 milióny Sk.
Na cesty mimo Európy je ideálne 5 miliónov a viac, rovnako tak na zimnú lyžovačku.
Asistenčnú službu je dobré si v prípade zranenia či choroby zavolať už pred ošetrením, operátori vám totiž pomôžu vyhľadať vhodné zdravotnícke zariadenie, pomôžu s tlmočením a tiež vás upokoja. Čo si budeme rozprávať, počuť v rozrušení hovoriť niekoho našim materinským jazykom je samo o sebe úľava.
Poistenie zodpovednosti sa vzťahuje na škodu, ktorú svojím konaním neúmyselne spôsobíte tretej strane a je jedno, či ide o škodu na zdraví alebo majetku.


Hledáte to nejlepší cestovní pojištění, které bude za rozumnou cenu? Prostřednictvím srovnávače cestovního pojištění můžete vyhledat a porovnat nabídku ověřených pojišťoven a najít tu nejvhodnější nabídku.


Čo ďalšie si na cesty môžete poistiť?

Dovolenku si chceme užiť a občas sa stane, že dôjde k úrazu, v dôsledku ktorého nebudete môcť chodiť do práce. V takej chvíli oceníte úrazové poistenie, vďaka ktorému vám poisťovňa vyplatí nejakú tú korunu za každý deň liečenie úrazu.
Nepríjemná je aj strata batožiny alebo vrecková krádež. Poistite si aj batožinu.
Náš tip na záver: Cestovné poistenie si môžete dojednať aj online. Ideálne je porovnať ponuky jednotlivých poisťovní a vybrať si tú najvýhodnejšiu. Porovnajte hlavne výšku poistného krytia a vezmite do úvahy aj potrebné pripoistenia.

Ako sa prejavuje nedostatok vlákniny?

Vlákninu síce nevie naše telo stráviť, no aj napriek tomu je pre celkové zdravie...

Zaplaťte predplatné VOYO praktickým VOYO poukazom a darujte skvelý darček

Medzi ľuďmi, ktorí bežne sledujú televízor, snáď nie je nikto, kto by nepoznal kanál...

3 jednoduché metódy, ako mať zdravší a šťastnejší život

Zdravý životný štýl je základom pre veľmi spokojný, zdravý a dlhý život. Pre mnoho...

- sponzor webu -

spot_img