Najvýstrednejšie riešenie v interiéroch bytov

Hoci dominantné postavenie minimalizmu medzi interiérovými štýlmi sa stále javí ako neotrasiteľné, stále viac vlastníkov bytov sa im snaží dať jasnú osobnosť.

Aby sme si dnes mohli dovoliť originálne a výstredné interiérové ​​riešenie, nie je vôbec nutné byť dizajnérom, ako je Leos Valka, ktorého penthouse v centre Prahy zaujal fantastickou kombináciou vybavenia. Na malej ploche štandardného bytu môžete sami vytvoriť niečo výnimočné.

Pozrime sa bližšie na najneobvyklejšie možnosti dizajnu interiérov vytvorené v posledných rokoch.

Vozidlo metra
V súťaži o neobvyklé interiéry by majiteľ tohto malého bytu (14 m2) na pražskom Žižkove ľahko získal prvé miesto: Jeho vzhľad je založený na dizajne metra. Doslova všetko pripomína metro: posuvné dvere, sedadlá s opierkami hlavy, oranžové zábradlia, podlaha, nápisy na stenách.

Dokonca aj obdĺžnikové okno so zaoblenými rohmi je presne rovnaké ako vo vozidle metra. V rovnakom duchu sú aj ďalšie kusy nábytku, napríklad posteľ. Stačí zapnúť zvukový záznam so zvukmi metra a ilúzia bude úplná.

Ako pohodlné je žiť v takom byte? Vzhľadom na to, že sa prenajíma, môžu to milovníci výstredných interiérových riešení zistiť osobne.

Príbytok hráča
Tí, ktorí sa radšej venujú online hazardu a trávia vzrušujúce hodiny hraním hazardných hier s agregátorom online kasín https://csgame.cz, zriedka vyžadujú, aby interiér pripomínal ich koníček.

Ale pre hráčov, ktorí zbožňujú atmosféru skutočných kasín, to nie je ľahké: Štandardné vybavenie sa im často zdá príliš nudné a banálne. Pokiaľ to dispozície umožňujú, objaví sa v byte herňa s automatmi – moderná alebo v retro duchu.

Pre fanúšikov hazardných hier vyvinuli dizajnéri dokonca samostatnú oblasť nazvanú „poker design“. Predstavte si steny zdobené obrovskými obrazmi hracích kariet, čierny a červený nábytok, zamatové závesy na oknách a hracie automaty pri múroch: Prečo si kasíno nepripomenúť doma?

Urban Jungle
Čo keď dušu priťahuje džungľa, ale žijete uprostred veľkého mesta? Mladá americká ekologička Summer Rain Oaks našla netriviálne riešenie a premenila svoj stometrový byt na skutočnú džungľu.

Rastliny sú tu všade: v kúpeľni, spálni, obývačke, chodbe. Vinú sa po stenách, stojí v kvetináčoch na podlahe, visí zo stropu. A minimum nábytku sa v tejto džungli doslova stráca. Starostlivosť o päť tisíc zelených maznáčikov je samozrejme trochu zdĺhavá, ale výsledkom je, že sa tu cítite ako uprostred Amazónie.

Domov ako jaskyňa
Niekedy sa aj u tých, ktorí nedajú bez smartfónu ani ranu, prebúdza duch vzdialených predkov. Pre takéto výstredné osobnosti návrhári prišli s výrazným „jaskynným štýlom“, ktorý premieňa byt na akési kromaňonské obydlie.

Jedným z jeho hlavných rysov sú steny z hrubého neošetreného kameňa, napodobňujúce steny jaskyne. Dopĺňa ich nábytok jednoduchých tvarov z masívneho prírodného dreva, zvieracej kože na kamenných podlahách namiesto kobercov, tlmené osvetlenie, dekoračné rohy, oštepy a africké masky, hlinené nádoby. Len málokto sa rozhodne vyzdobiť celý byt v tomto štýle, ale napríklad taká jedna miestnosť je zaujímavým akcentom.

Pylón a vaňa na nožičkách
Pokiaľ si myslíte, že krb alebo konferenčný stolík s kreslami by mal byť ústredným prvkom obývacej izby, potom sú vaše nápady beznádejne zastarané. Dizajnéri z Coll Coll, ktorí v roku 2017 vytvorili jedinečný interiér pražskej súkromnej rezidencie, umiestnili do stredu obývacej izby pylón a postavili vaňu na bronzové nohy.

Podľa majiteľky bytu je také riešenie najkonzistentnejšie s jej životným štýlom: Koniec koncov v noci tancuje a cez deň … pracuje ako právnička. A hoci zvyšok vybavenia je menej šokujúce, tí, ktorí tento byt navštívili aspoň raz, na to nikdy nezabudnú.

Byt pre Los Angeles Barbie
Všetky dievčatá sa hrajú s bábikou Barbie a potom vyrastú a… obvykle na ružový. Všetky až na Azusa Sakamoto. Táto 38-ročná obyvateľka Los Angeles premenila svoj byt na skutočný domček pre bábiky. Takmer všetko je ružové av štýle Barbie: posteľ, skrinky, rolety, dokonca aj kuchynské náčinie. Okrem dekoračných prvkov pripomína hobby tejto dámy aj dvesto bábik umiestnených na otvorených policiach.

Ako vidíte, predstavivosť ľudí, ktorí chcú vytvoriť výnimočný interiér, je skutočne nevyčerpateľná.

Ako sa prejavuje nedostatok vlákniny?

Vlákninu síce nevie naše telo stráviť, no aj napriek tomu je pre celkové zdravie...

Zaplaťte predplatné VOYO praktickým VOYO poukazom a darujte skvelý darček

Medzi ľuďmi, ktorí bežne sledujú televízor, snáď nie je nikto, kto by nepoznal kanál...

3 jednoduché metódy, ako mať zdravší a šťastnejší život

Zdravý životný štýl je základom pre veľmi spokojný, zdravý a dlhý život. Pre mnoho...

- sponzor webu -

spot_img