Na čo si dať pozor pri výbere šatníka?

Šatníková skriňa je základným kusom nábytku v každej domácnosti. Môže sa používať nielen v predsieni alebo spálni, ale aj v detskej izbe. So správnou šatníkovou skriňou bude mať vaše oblečenie vždy svoje miesto. Tu je niekoľko tipov, ako si vybrať šatníkovú skriňu, ktorá splní vami zvolený účel.

Rozmery šatníkovej skrine

Jedným z najdôležitejších kritérií pri samotnom výbere šatníkovej skrine je vždy premyslieť, kde budete šatníkovú skriňu kupovať a aké priestorové možnosti máte k dispozícii. Šatníkové skrine do predsiene by mali mať menšiu hĺbku, aby nezaberali príliš veľa miesta. Využiť môžete aj vstavané skrine, ktoré sa dajú vyrobiť aj na zákazku. Tie sú často ukryté vo výklenku a ušetria vám veľa miesta. Predsieňové skrine sa zvyčajne používajú na uskladnenie zimného oblečenia, ako sú teplé zimné bundy a iné veci, ktoré nepoužívate často. Na druhej strane si zaobstarajte šatníkovú skriňu do spálne s dostatočnou hĺbkou, aspoň 60 cm, aby ste mali dostatok priestoru na zavesenie oblečenia a tiež na úhľadne zložené oblečenie.

Typy šatníkových skríň

Na výber je široká škála šatníkových skríň, ktoré ponúkajú ľubovoľnú šírku, výšku, farbu a mnoho ďalšieho. Vždy si vyberajte podľa priestoru, ktorý máte k dispozícii, a tiež farebne kombinujte s ostatnými kusmi nábytku vo vašom interiéri. Biele šatníkové skrine sú obľúbené a dajú sa kombinovať naozaj s akoukoľvek inou farbou. V prípade, že máte menší priestor, vyberte si šatníkové skrine s posuvnými dverami, ktoré nezaberú toľko miesta. Radi si každé ráno kontrolujete svoje oblečenie? Môžete si vybrať aj zrkadlové dvere, ktoré opticky zväčšia priestor. Dôležitým kritériom pri výbere šatníka je aj vnútorné usporiadanie, ktoré by malo mať šatníkovú tyč a police, na ktoré môžete ľahko zložiť oblečenie.

Aký materiál si vybrať?

Okrem dizajnu samotnej šatníkovej skrine nezabúdajte na funkčnosť a materiál použitý pri jej výrobe. Najbežnejším materiálom je laminovaná drevotrieska, ktorá je odolná voči poškodeniu a je dostupná v mnohých farebných variantoch alebo imitáciách rôznych drevených dekorov. Pre milovníkov prírody odporúčame skrine z masívneho dreva, často sa stretnete s borovicou. Táto možnosť je síce drahšia, ale kvalita je zaručená a vydrží dlhé roky.

SEO optimalizácia webu a zlepšovanie online návštevnosti

Optimalizácia webu pomocou SEO zahŕňa množstvo procesov, vďaka ktorým sa vám otvárajú zaujímavé možnosti...

Navštívte stránku svetstromcekov.sk a vyberte si vianočný stromček, vianočné vence alebo vás možno zaujme jedinečná vianočná girlanda s osvetlením.

Najznámejším symbolom Vianoc nielen na Slovensku sa stal vianočný stromček. Teší sa stredobodu pozornosti...

Už nehľadajte spoľahlivé taxi. Objednajte si Taxi Bratislava

Veľmi často je ťažké nájsť firmu, ktorá nám ponúkne taký tovar alebo službu, s...

- sponzor webu -

spot_img