Menštruačný kalíšok: aké prináša výhody?

Novinkou na trhu je menštruačný kalíšok, ktorý prináša hneď niekoľko zdravotných výhod. Čo sa týka jeho používania, niektoré ženy si ho chvália, iné nenávidia. Aj v tomto prípade tak platí, že sto ľudí, sto chutí a každý má na používanie menštruačného kalíška iný názor.

Vo všeobecnosti platí, menštruačný kalíšok slúži na zachytávanie krvi počas menštruačného cyklu. Tento spôsob je výhodný z toho hľadiska, že krv sa neabsorbuje ale zachytáva. Vďaka tomu ide aj o čosi výhodnejší spôsob použitia pomôcok na menštruáciu. Okrem toho, skvelým riešením sú aj anionové vložky, ktoré vynikajú z viacerých hľadísk.

Tie sú vhodné najmä v prípade, že trpíte silnou a bolestivou menštruáciou, pričom viac krvácate a trpíte zápachom. Anionové vložky sú obohatený o špeciálny kryštáľ, ktorý do tela vypúšťa látky. Tie zabraňujú pretečeniu, zápachu a množeniu baktérií v intímnych častiach.

Vysoko ekologické riešenie

Žena za život minie viac ako 11 tisíc vložiek alebo tampónov. Taktiež ide o odpad, ktorý sa rozkladá len veľmi ťažko. Z tohto dôvodu je menštruačný kalíšok veľmi ekologické riešenie. Jeden vám postačí ak na 12 rokov, pričom ho je potrebné pravidelne vyvárať v horúcej vode, poprípade v mikrovlnke. Je to z dôvodu dôkladnej sterilizácie.

Nepodceňujte čistenie

Z menštruačného kalíška môže vzniknúť aj množstvo problémov rôzneho druhu. V prvom rade ide o infekcie alebo toxický šok. To môže vzniknúť aj z toho, že nebude kalíšok dostatočne vyčistený. Vložený by ste ho mali mať maximálne 12 hodín, pričom je dôležité, aby ste si vopred dôkladne prečítali návod.

Preto neváhajte a vyskúšajte menštruačný kalíšok aj vy. Rozhodne ide o riešenie, ktoré neoľutujete. Túto pomôcku sa odporúča používať až po vaginálnom pôrode, avšak môžete si aj tak vybrať z viacerých veľkostí a rozmerov. Neváhajte do tohto produktu zainvestovať, pretože sa to oplatí. Ak nechcete zrovna menštruačný kalíšok, mali by ste porozmýšľať nad anionovými vložkami, ktoré sú tiež veľmi výhodné.

Investovanie do dlhopisov vs akcie

Ešte donedávna zvykla medzi potenciálnymi investormi kolovať otázka, či sa investovanie vôbec oplatí alebo...

Čo sú organické esenciálne oleje

Zaujíma ťa svet esenciálnych olejov a chcela by si sa o nich dozvedieť viac?...

Drevo alebo dlaždice – ktorý materiál je vhodnejší na podlahu v predsieni?

Predsieň je stelesnením oblasti s vysokou premávkou, no zároveň je to prvý pohľad, ktorý...

- sponzor webu -

spot_img