Manžel mi každý mesiac platí wellness, pretože sa mu hnusím

Očistný rituál po každej menštruácii nie je nič nové pod slnkom. Praktizovali ho napríklad Židia, ktorým na to slúžil kúpeľ zvaný mikvy. V tomto prípade ale o náboženské tradície nejde. Len o psychický blok.
Akonáhle sa blížia jej dni, začína Eve sexuálny pôst. Pre manžela je totiž úplne nemysliteľné, že by sa jej v tom čase dotkol v intímnych partií. Má doslova hrôzu, že sa postrieka menštruačnou krvou. A jeho obavy trvajú aj potom, čo Evina perióda skončí. Aby mal istotu, že je skutočne čistá, musí absolvovať deň vo wellness centre. Zakaždým. Pritom sa nemôže stať, že by ho jeho žena zabudla včas varovať. Aby mal istotu, starostlivo vedie jej menštruačný kalendár.

„Hoci to každému vrátane mňa príde bizarné a svojim spôsobom by ma to mohlo aj urážať, nebabrám sa v tom. Jednoducho je trochu najazdený a ja jeho pocity rešpektujem. Viem o nich od začiatku as tým som do manželstva tiež išla. Vo všetkých ostatných aspektoch spolužitia je to totiž báječný chlap, o ktorého by bola škoda kvôli takej malichernosti prísť,“ hovorí Eva, ktorá sa naučila nebrať si svoj očistný deň osobne. Naopak si relax užíva. Jediné, čoho sa do budúcnosti obáva, je materstvo.

„Desím sa pôrodu. Respektíve manželovej reakcie na neho. Samozrejme k nemu nepôjde. Ale aj tak by mohol utrpieť nejakú traumu, len z predstáv. Čo však viem úplne iste, je to, že ma po šestonedelí čaká minimálne predĺžený víkend v hoteli s bazénom a vírivkou,“ smeje sa Eva.

Investovanie do dlhopisov vs akcie

Ešte donedávna zvykla medzi potenciálnymi investormi kolovať otázka, či sa investovanie vôbec oplatí alebo...

Čo sú organické esenciálne oleje

Zaujíma ťa svet esenciálnych olejov a chcela by si sa o nich dozvedieť viac?...

Drevo alebo dlaždice – ktorý materiál je vhodnejší na podlahu v predsieni?

Predsieň je stelesnením oblasti s vysokou premávkou, no zároveň je to prvý pohľad, ktorý...

- sponzor webu -

spot_img