Krkonoše, hory nielen na zimu

Za oknami je síce ešte sneh a hory sú využívané skôr na lyžovanie, mnohí z nás už ale premýšľajú nad dovolenkou v letnej sezóne. Dlhé slnečné dni a príjemné teploty lákajú nielen na výlety k vode, ale aj do hôr. Práve v horách sú letné horúčavy znesiteľnejšie a stále tak máme dostatok síl vyraziť za poznaním.

Jedným z miest, kam stojí za to vyraziť aj v lete, sú Krkonoše. Vďaka veľkému množstvu turistických a cyklistických chodníkov, prírodných divov a technických pamiatok sa oplatí naplánovať pobyt na horách na viac dní. Pre plánovanie dovolenky v Krkonošiach je dobré mať predstavu, čo všetko chcete vidieť. Podľa toho potom vyberajte aj vhodné ubytovanie. Obľúbeným miestom je obec Černý důl, ktorý je svojim umiestnením na úpätí Čiernej Hory vhodným východiskovým bodom mnohých výletov. A to aj pre tých, čo sa nechcú veľmi namáhať. V priamom okolí obce je možné navštíviť Náučný chodník Svätej Barbory, ktorý návštevníkov prevedie po okolí obce a zároveň predstaví históriu ťažby rudy v tejto oblasti. Kto by histórie ťažby nemal dosť, má k dispozícii ďalšie dva náučné chodníky – Hornický náučný chodník Berghaus a Vápenický náučný chodník. Pre technických nadšencov je veľkým lákadlom najdlhšia nákladná lanová dráha v strednej Európe. Táto stále funkčná technická zaujímavosť vedie z vápencového lomu v Čiernom Dole do Kunčic nad Labem.

Perfektným zakončením dňa plného zážitkov je posedenie na záhrade, kde za šumenia horského potoka myseľ a telo maximálne zrelaxuje. Odpočinok po náročných túrach a oveľa viac ponúka netradičná chalupa Brusírna, ktorá je umiestnená neďaleko potoka Čistá. Oproti tradičným dreveniciam je táto chalupa osadená veľkými oknami ponúkajúcimi nekonečné výhľady do okolitých lesov. Šumenie stromov a zurčenie potoka je ideálnou kulisou na kúpanie vo vonkajšom kúpacom sude, napríklad s pohárom vína z vínnej pivnice. V prípade nepriaznivého počasia je možné využiť saunu, či len tak leňošiť pri kachľovej peci.

Zmyslom dovolenky je oddýchnuť si od každodenných starostí, stráviť čas so svojimi blízkymi či priateľmi. Opustiť bežnú realitu a nechať sa rozmaznávať či hýčkať. Voľbou komfortného ubytovania budú všetky tieto očakávania splnené na jednotku.

Investovanie do dlhopisov vs akcie

Ešte donedávna zvykla medzi potenciálnymi investormi kolovať otázka, či sa investovanie vôbec oplatí alebo...

Čo sú organické esenciálne oleje

Zaujíma ťa svet esenciálnych olejov a chcela by si sa o nich dozvedieť viac?...

Drevo alebo dlaždice – ktorý materiál je vhodnejší na podlahu v predsieni?

Predsieň je stelesnením oblasti s vysokou premávkou, no zároveň je to prvý pohľad, ktorý...

- sponzor webu -

spot_img