Drevo alebo dlaždice – ktorý materiál je vhodnejší na podlahu v predsieni?

Predsieň je stelesnením oblasti s vysokou premávkou, no zároveň je to prvý pohľad, ktorý väčšina ľudí má na váš domov, takže podlaha v chodbe by mala za každých okolností vyzerať dobre. Existuje veľa možností podláh a my si dnes povieme o drevenej podlahe a dlaždiciach.

Drevo

Predtým, ako sa rozhodnete pre konkrétny produkt, majte na pamäti, že vaša existujúca podlaha môže potrebovať úpravu. Konštrukcia štrukturálnej podlahy bude mať vplyv na to, aký materiál si vyberiete a ako ho položíte. Ak túžite po tom, aby ste do svojho domova vniesli prirodzený pocit, je vhodné si vybrať drevenú podlahu s príjemnou kresbou a jemnými farebnými posunmi. Drevo má autentickú kvalitu, ktorú lacný vinyllaminátové podlahy nemôžu poskytnúť, Či už si vyberiete masívne alebo opracované drevo, nič sa nevyrovná tomu skutočnému a funguje dobre v modernom aj tradičnom prostredí. Drevo bude potrebovať ochranu lakom, voskom alebo olejom. Druh údržby závisí od povrchovej úpravy, ktorú ste si vybrali. Lak poskytuje lepšiu ochranu, ale odporúča sa tiež olej, pretože ponúka prirodzenejší vzhľad a je ľahšie obrúsiť a znovu utesniť malú oblasť, ak je poškodená. Uistite sa, že sa vysporiadate so všetkými medzerami medzi doskami a pod soklovými doskami, aby ste eliminovali možný prievan. Nezabudnite ani na detaily ako sú soklové lišty.

Drevo je odolné a predstavuje produkt na celý život, pokiaľ sa oň správne staráte. Masívne drevo a opracované drevo s hrubou vrchnou vrstvou je možné opakovane brúsiť a prelakovať. Ľahko sa čistí a dá sa recyklovať alebo znovu použiť. Inštaluje sa pomerne jednoducho a je udržateľné.

Dlaždice

Odolné, ľahko čistiteľné a elegantne vyzerajúce, nie je divu, že dlaždice, či už keramické, porcelánové alebo enkaustické, sú klasickou voľbou pre chodby. Okrem širokej škály farieb a vzorov je tu aj niekoľko možností rozloženia. Nemyslite len na materiál, ale aj na tvar dlaždíc a na to, ako sa majú položiť – v pravidelnom mriežkovom vzore, tehlovom vzore alebo na diagonále. Majte na pamäti, že inštalácia zložitých vzorov bude drahšia a vyhnite sa lešteným povrchom, pretože môžu byť klzké.

Podlaha v chodbe musí byť odolná a vydržať pravidelné čistenie a zároveň dobre vyzerať. To je dôvod, prečo je dlažba skvelou voľbou pre chodbu.

Ako sa prejavuje nedostatok vlákniny?

Vlákninu síce nevie naše telo stráviť, no aj napriek tomu je pre celkové zdravie...

Zaplaťte predplatné VOYO praktickým VOYO poukazom a darujte skvelý darček

Medzi ľuďmi, ktorí bežne sledujú televízor, snáď nie je nikto, kto by nepoznal kanál...

3 jednoduché metódy, ako mať zdravší a šťastnejší život

Zdravý životný štýl je základom pre veľmi spokojný, zdravý a dlhý život. Pre mnoho...

- sponzor webu -

spot_img