Dokonale prehľadný šatník: Ako na to? 

Možno to poznáte aj vy: plný šatník oblečenia, ale stále máte pocit, že si nemáte čo obliecť? Chyba nie je vo vás, ani vo vašom oblečení, ale pravdepodobne v (ne)usporiadaní vášho šatníka. Ako docieliť prehľadný a rozumne usporiadaný šatník, kde má každý kúsok svoje miesto a nič sa nestratí? Nie je to nič zložité, ale vyčleňte si na túto činnosť čas. 

Každému však vyhovuje niečo iné – sú ľudia, ktorí nedajú dopustiť na otvorený šatník, aby nezabudli, čo v ňom vlastne majú a niekto potrebuje mať oblečenie z očí. Pre striedmejšie osoby je dokonalou voľbou udržateľný a nadčasový kapsulový šatník. Niektorí z nás ale potrebujú sledovať módne trendy a občas si nejaký nový kúsok aj kúpiť a na tom nie je nič zlé. Všetko sa dá robiť s rozumom a bez zbytočného hromadenia, ak budete dodržiavať aspoň niektoré z nasledujúcich trikov a rád. 

Pretrieďte svoje oblečenie

Prvým a nevyhnutným krokom k prehľadnému šatníku je pretriedené oblečenie. Niektorým sa tento krok zrejme podstupuje veľmi ťažko, ale výsledok bude určite stáť za to. Začnite tým, že všetko oblečenie zo šatníka vyberiete. Oblečenie odkladajte na tri hromady: na prvú oblečenie, ktoré nosíte a určite si ho chcete nechať, na druhú oblečenie, ktoré vyšlo z módy, nenosíte ho, alebo je poškodené a na tretiu hromadu môžete odložiť kúsky, ktorých osud ste ešte nerozhodli. Tie môžete nechať s tým, že ak ich aj ďalší rok neoblečiete treba sa s nimi definitívne rozlúčiť. Odporúčame zbaviť sa všetkých kusov odevu, ktoré sú vám príliš malé, alebo príliš veľké. To isté platí pre ,,motivačné” kúsky kúpené za účelom, že do nich raz schudnete. Oblečenie sa má prispôsobiť vám a vášmu telu, nie naopak.

Dobrá rada je každú sezónu ,,obmeniť” svoj šatník tak, aby v ňom napríklad cez leto neboli zamiešané bundy a zimné kabáty. Tie odložte do boxu a uskladnite. Zminimalizujete tak vizuálny chaos vo vašom šatníku. Dôležité samozrejme je aj to, aký šatník, alebo šatníkovú skriňu vlastníte. Niekedy môžete triediť do nekonečna a snahu vám pokazí nevhodný dizajn šatníka, alebo šatníkovej skrine.

Šatník: aký typ je najlepší? 

Šatníková skriňa, otvorený šatník, alebo takzvaný walk-in šatník ako samostatná miestnosť? Každému priestoru a osobám, ktoré ho obývajú vyhovuje niečo iné. Tí, ktorí majú radi čisté priestory a minimum vizuálneho chaosu najviac výjdu v ústrety uzatvorené šatníkové skrine. Existujú ale aj ľudia, ktorí potrebujú mať svoje oblečenie stále na očiach, aby nezabudli, že ho vôbec majú a pre tých je zaručenou voľbou otvorený šatník. Šatníkové skrine, ale aj otvorené šatníky ponúka nábytkárska firma Sconto nábytok. V Sconto nábytku sa dá takisto nakupovať cez cashback Tipli s možnosťou získať naspäť percentá z útraty. Ak je otvorený šatník dobre zorganizovaný a upravený, dodá vášmu interiéru charakter a šmrnc

Čo s nepotrebným oblečením

Mnohým je ľúto nepotrebné, ale ešte stále dobré oblečenie vyhadzovať do kontajnera. V dnešnej dobe ale nájdete snáď v každom meste kontajner na oblečenie, ktoré bude využité na dobré účely. Taktiež môžete obdarovať detský domov, azylové domy, alebo útulky pre ľudí bez domova. Nezabúdajte ale na zlaté pravidlo – nedarujte nič, čo by ste sa vy sami hanbili nosiť na ulici. Poškodené a roztrhané oblečenie patrí do koša. 

Kapsulový šatník: Čo to je? 

Kapsulový šatník je v podstate šatník, ktorý pozostáva len z určitého počtu základných kúskov a doplnkov, ktoré spolu navzájom ladia. Kapsulový šatník by mali tvoriť nadčasové a základné kusy oblečenia, ako napríklad sukňa, džínsy, šortky, blúzka a tak ďalej. 

Výhoda kapsulového šatníka spočíva najmä v tom, že pri výbere oblečenia strávite menej času, nakupovať budete obozretnejšie a tým pádom ušetríte aj nemalé množstvo peňazí. Kapsulový šatník sa obmieňa vždy so zmenou ročného obdobia a to tak, že vytiahnete uskladnené kúsky pre dané ročné obdobie. 

A ak potrebujete niečo dokúpiť, odporúčame vám tak urobiť s chladnou hlavou a online. V dnešnej dobe už existujú užitočné služby, akými sú cashback portály a zľavové kódy. Cashback, ako je napríklad cashback Tipli funguje tak, že z každého uskutočneného nákupu získate určité percento peňazí naspäť. Tie sa dajú použiť neskôr pri ďalšom nákupe. Na Tipli nájdete napríklad aj veľmi obľúbený e-shop s oblečením About You. Tipli pravidelne ponúka aj About You zľavový kód. So zľavovým kódom About You bude váš nákupešte výhodnejší.

Nezabudnite, dokonale prehľadný šatník vám uľahčí život, ušetrí čas a výsledky v podobe vždy zladeného outfitu ocení aj vaše okolie. 

Ako sa prejavuje nedostatok vlákniny?

Vlákninu síce nevie naše telo stráviť, no aj napriek tomu je pre celkové zdravie...

Zaplaťte predplatné VOYO praktickým VOYO poukazom a darujte skvelý darček

Medzi ľuďmi, ktorí bežne sledujú televízor, snáď nie je nikto, kto by nepoznal kanál...

3 jednoduché metódy, ako mať zdravší a šťastnejší život

Zdravý životný štýl je základom pre veľmi spokojný, zdravý a dlhý život. Pre mnoho...

- sponzor webu -

spot_img