Čo sú organické esenciálne oleje

Zaujíma ťa svet esenciálnych olejov a chcela by si sa o nich dozvedieť viac? Tak potom si na správnom mieste. V tomto článku sa budeme konkrétne zaoberať organickými esenciálnymi olejmi.

Rozmach esenciálnych olejov je v poslednej dobe viditeľný a nezastaviteľný. A to je len dobre. A či ťa na ich používanie zaujala doTERRA aroma lampa alebo uprednostníš jemnú inhaláciu v horúcom kúpeli, vždy urobíš pre seba a svoje zdravie veľmi dobre. Aromaterapia je jednoducho skvelý pomocník pre veľkých i malých. Pozitívny účinok esenciálnych olejov deťom zaručene prinesie aroma difúzer s ktorým sa inhalovanie stane zároveň aj ich obľúbenou aktivitou. Je však veľmi dôležité, dbať na výber esenciálnych olejov pre deti, keďže nie všetky sú pre nich vhodné. Ak ale vsadíš na špeciálne vybrané doTERRA oleje pre deti, zaručene netrafíš vedľa.

Čo vlastne sú organické esenciálne oleje a čím sa líšia od neorganických ?

Organické i neorganické esenciálne oleje sú koncentrované prírodné extrakty z rastlín, ktoré obsahujú aromatické zlúčeniny a majú  mnoho podporných účinkov na telo a vlastností na liečenie najrôznejších ochorení. Proces ich výroby z rastlinných materiálov prebieha pomocou rôznych výrobných techník. Spomeňme napríklad destiláciu parou či lisovanie za studena ale aj extrakciu rozpúšťadlom. Sú to komplexné zmesi chemických zlúčenín, ktoré majú mnoho výhod pre zdravie a pohodu.

Organické esenciálne oleje sú navyše získané z rastlín, ktoré sú pestované výhradne bez použitia pesticídov, herbicídov a syntetických hnojív. Tieto oleje sú vytvorené pomocou procesov, ktoré minimalizujú použitie chemických rozpúšťadiel a iných umelých látok. Naopak neorganické oleje môžu byť vyrábané použitím syntetických látok a rafináciou ropy. 

Organické esenciálne oleje sa preto považujú za bezpečnejšie pre použitie, či už inhalovanie alebo aplikáciu na kožu, keďže neobsahujú nebezpečné chemikálie. Taktiež sú považované za kvalitnejšie, keďže sa šetrnejšie spracovávajú a pestujú.

Práve preto sa vždy oplatí dbať na ich kvalitu a vyberať si výhradne organické esenciálne oleje. S DoTERRA olejmi máš o ich organickom pôvode stopercentnú istotu.

Použitie organických esenciálnych olejov

Organické esenciálne oleje sa používajú najmä v aromaterapii, ktorá využíva terapeutické účinky esenciálnych olejov na zlepšenie zdravia a celkovej pohody ľudského organizmu. Využitie nájdu ale aj v kozmetike, pri liečebných masážach či pri výrobe dezinfekčných a domácich čistiacich prostriedkov a parfumov.

Výhradne organické esenciálne oleje môžu byť tiež pridané do potravín na zvýšenie arómy a chuti.

Chceš vedieť aké sú ich konkrétne účinky? Máme pre teba celý zoznam:

1. Uvoľňujú stres a ukľudňujú myseľ – prírodný spôsob, ako zmierniť napätie, stres a úzkosť.

2. Zlepšujú koncentráciu a mentálnu energiu – môžu pomôcť pri koncentrácii a prispieť k zlepšeniu pamäti.

3. Zlepšujú náladu – esenciálne oleje môžu byť účinné pri boji proti depresii a melancholii.

4. Podporujú imunitu – mnohé esenciálne oleje majú prirodzené antimikrobiálne vlastnosti a môžu pomôcť posilniť obranyschopnosť organizmu.

5. Môžu pomôcť pri bolestiach – niektoré esenciálne oleje majú protizápalové a analgetické účinky a môžu pomôcť pri bolestiach hlavy, bedier a iných typoch bolestí.

6. Majú upokojujúce účinky na tráviaci systém – mnohé esenciálne oleje môžu pomôcť zmierniť nadúvanie, kŕče a iné tráviace problémy.

7. Majú antibakteriálne a antivírusové účinky – niektoré esenciálne oleje môžu byť účinné pri boji proti baktériám a vírusom.

8. Môžu pomôcť pri kožných problémoch – niektoré esenciálne oleje majú antibakteriálne a protizápalové účinky a môžu byť účinné pri kožných problémoch, ako sú akné alebo ekzémy.

SEO optimalizácia webu a zlepšovanie online návštevnosti

Optimalizácia webu pomocou SEO zahŕňa množstvo procesov, vďaka ktorým sa vám otvárajú zaujímavé možnosti...

Navštívte stránku svetstromcekov.sk a vyberte si vianočný stromček, vianočné vence alebo vás možno zaujme jedinečná vianočná girlanda s osvetlením.

Najznámejším symbolom Vianoc nielen na Slovensku sa stal vianočný stromček. Teší sa stredobodu pozornosti...

Už nehľadajte spoľahlivé taxi. Objednajte si Taxi Bratislava

Veľmi často je ťažké nájsť firmu, ktorá nám ponúkne taký tovar alebo službu, s...

- sponzor webu -

spot_img