Budete stavať terasu? Vieme, ktoré terasové dosky sú kvalitné a obľúbené

Ak sa začnete zaujímať o stavbu terasy, nájdete množstvo názorov a informácií k tomu, aký materiál môžete na jej zhotovenie použiť. K najobľúbenejším patria drevené dosky. Majú mnoho predností, sú pekné na pohľad a príjemné na dotyk. Pokiaľ si zvolíte dosky z kvalitnej dreviny, bude vám aj drevená terasa slúžiť po mnoho rokov.

Vyberať môžete napr. v e-shope Gardina, kde ponúkajú len kvalitné drevené aj WPC dosky na terasu, ale i mnohé príslušenstvo, ktoré pomôže so stavbou či jej životnosťou.

Dosky zo sibírskeho smrekovca

Vyberať môžete medzi exotickými drevinami alebo tými z Európy. K obľúbeným patria dosky zo sibírskeho smrekovca, ktorý je veľmi odolný. Pretože je dovážaný zo Sibíri, kde vyrastal v tvrdých podmienkach, vydrží tento masív mnohé. Európske dreviny sú výhodné v tom, že sú cenovo dostupnejšie a veľmi dobre sa s nimi pracuje. Exotické sú tvrdšie, odolnejšie, ale budete si na prácu s nimi musieť zaobstarať vrtáky do železa, rovnako ako väčšiu sumu peňazí na kúpu.

WPC dosky na terasu

Výbornou alternatívou môžu byť WPC dosky na terasu, ktoré tvorí termoplastický polyetylén a drevené piliny. Gardina ponúka na tieto dosky záruku 10 rokov. Vďaka nim vám nebude terasa kĺzať, dosky sú UV stabilné a nevyžadujú žiadnu špeciálnu údržbu. Voliť môžete hladkú alebo vrúbkovanú stranu. Tieto dosky sa hodia aj okolo bazénov.

Príslušenstvo pre ľahšiu stavbu aj dlhšiu životnosť terasy

Gardina.sk ponúka mnohé kvalitné príslušenstvo na zhotovenie terasy. Napríklad oleje na terasy, ktorými by ste mali zaobstarať všetky dosky, hranoly drevenej terasy tak, aby boli chránené pred rozmarmi počasia.

Užitočné sú aj rektifikačné terče alebo terasové podložky. Terasové dištančné podložky zjednodušia montáž aj ochránia drevo tam, kde sa najviac drží vlhkosť tým, že je doska a hranol k sebe pevne pritlačené.

Pozrite sa na kompletnú ponuku na Gardina.sk.

Budete stavať terasu? Vieme, ktoré terasové dosky sú kvalitné a obľúbené

Ak sa začnete zaujímať o stavbu terasy, nájdete množstvo názorov a informácií k tomu,...

Inteligentní hodinky – nenahraditelné zařízení nebo jen gadget?

V dnešnej dobe je na pleciach veľa povinností. Naštěstí nám nové technologie, jako jsou smarty...

Rôzne typy chladiarenských dverí: Ktoré sú tie správne?

Chladiarenské dvere je možné použiť ako súčasť chladiacich boxov, v ktorých sa teplota pohybuje v rozmedzí...

- sponzor webu -

spot_img