Ako zútulniť svoje bývanie lacno a jednoducho

Zimné mesiace sú ako stvorené na to, aby sme trávili viac času v pohodlí domova. Ale rovnako sa môže stať, že si začneme v našom obydlí viac všímať nedostatky. Zima je ale tiež ideálny čas na drobné opravy, prerábky, alebo ,,urob si sám” projekty v domácnosti. Dávno už neplatí, že na zútulnenie svojho domova potrebujete hromadu peňazí. Interiérový dizajn je hlavne o dobrom vkuse, vynaliezavosti a šikovnosti. A predovšetkým – v dnešnej dobe existuje množstvo video návodov a článkov, ktoré vám poradia. Ak aj vy chcete, aby bol váš domov útulný a trendy, stačí, ak budete dodržiavať zopár zásad

Vyhýbajte sa nábytkovým zostavám

Zostavy nábytku sú vo svete interiérového dizajnu už nejaký čas na čiernej listine. Svojho času boli veľmi populárne, ale doba ich slávy je už dávno preč. Interiéroví dizajnéri dokonca tvrdia, že zostavy nábytku môžu dodať vášmu bývaniu ,,lacný” efekt. Znakom dobre premysleného a vkusne vybudovaného interiéru sú rôznorodé kusy nábytku, ktoré spolu ale navzájom ladia. Napríklad, ak zariaďujete spálňu, skúste sa vyvarovať hlavne ladiacim zostavám postele a nočných stolíkov. V dnešnej dobe je ale na trhu množstvo obchodov, ktoré ponúkajú jednoduchý a štýlový nábytok, ktorý nemusí byť z rovnakej zostavy, aby k sebe ladil. Jedným z takýchto obchodov je napríklad škandinávsky reťazec Jysk. Okrem Jysk matracov v Jysk letáku nájdete aj nábytok a doplnky do domácnosti vo veľmi populárnom a vkusnom škandinávskom štýle. Prehľad toho, čo sa aktuálne v predajni Jysk najviac oplatí si môžete nalistovať v online Jysk letáku.

Nebojte sa kombinovať 

Ďalšia dobrá rada od interiérových dizajnérov znie: Nebojte sa kombinovať! Či už ide o farby, štýly, nové a staré, alebo odtiene dreva – veci, ktoré boli donedávna považované v interiérovom dizajne za tabu sú momentálne trendy. Dávajte ale pozor a neprežeňte to. Zdedili ste napríklad starožitný príborník po babičke a neviete, čo s ním? Stačí pár eur a šikovné ruky a zo starého nábytku sa ľahko môže stať centrálny kus, ktorý napríklad v modernej kuchyni skvelo vynikne a dodá jej štýl a charakter. 

Zabudnite tiež na ladenie ,,tón v tóne”. Skúste si pre svoj bytový interiér vybrať farebnú škálu, ale nebojte sa ani kontrastných prvkov. Tie vaše obydlie oživia a dodajú mu výraz a dynamiku. Tento efekt sa dá ľahko dosiahnuť aj doplnkami a dekoráciami do domácnosti. Lacno a ľahko ich kúpite napríklad v predajni Tedi. Aktuálny Tedi leták nájdete na webe Kaufino.sk spolu s ďalšími online akčnými letákmi. 

Ako zladiť odtiene dreva

Kombinovanie viacerých odtieňov dreva má presne opačný efekt, ako by ste možno čakali – vášmu  bytovému dizajnu dodá luxusný šmrnc. Toto kombinovanie má ale tiež svoje pravidlá: kombinujte iba odtiene dreva, ktoré majú buď teplý, alebo studený tón. Nikdy nie teplé a studené odtiene. Skúste sa tiež držať zásady maximálne troch odtieňov dreva v miestnosti. Ideálne riešenie napríklad pre vašu jedáleň je kombinácie svetlých odtieňov podlahy a nábytku a tmavého jedálenského stola. Biele, alebo svetlé doplnky a textílie odtiene dreva skvelo oddelia a nemusíte sa tak báť, že sa váš interiérový dizajn premení v chaos. 

Urob si sám, urob si sama

Nebojte sa do drobných úprav pustiť sami. Okrem unikátneho výsledku možno objavíte aj novú záľubu. Ak vás už niektoré kúsky nábytku nudia, neznamená to, že treba hneď kupovať nové. Nábytok osviežite napríklad lepiacimi fóliami, novým farebným náterom, alebo lazúrou na drevo. Na to všetko ale potrebujete náradie. Na drobné ,,urob si sám” opravy ale nemusíte investovať stovky eur. Kvalitné náradie, štetce a rôzne iné kutilské potreby nájdete pravidelne aj v predajni Lidl. Stačí si predtým prezrieť, čo ponúka aktuálny Lidl leták, ktorý nájdete online vo formáte pdf napríklad tu. Navyše, ručne opravené, alebo vyrobené kúsky vám zaručia, že váš bytový dizajn a kúsky v ňom budú absolútne unikátne. Tak smelo do toho!

Ako sa prejavuje nedostatok vlákniny?

Vlákninu síce nevie naše telo stráviť, no aj napriek tomu je pre celkové zdravie...

Zaplaťte predplatné VOYO praktickým VOYO poukazom a darujte skvelý darček

Medzi ľuďmi, ktorí bežne sledujú televízor, snáď nie je nikto, kto by nepoznal kanál...

3 jednoduché metódy, ako mať zdravší a šťastnejší život

Zdravý životný štýl je základom pre veľmi spokojný, zdravý a dlhý život. Pre mnoho...

- sponzor webu -

spot_img