5 tipov pre efektívny výber svietidiel do kúpeľne

Hoci sa to možno nezdá, najčastejšie potrebujeme svetlo v kúpeľni. Veď práve tu potrebujeme vidieť na vlastné telo, a to viac ako poriadne.

Iné miestnosti tiež vyžadujú kvalitné osvetlenie priestoru, ale nie až toľko. To preto, že kúpeľne nebývajú až tak pretkané denným svetlom. V mnohých dokonca nie sú vôbec žiadne okná alebo presklené dvere. O to zložitejšie je nájsť správne osvetlenie.

My sa zameriame na 5 veľmi dôležitých tipov, ktoré sa oplatí brať do úvahy. Pozrime sa na ne:

Centrálne svetlo nie je až také dôležité
Skrátka nemusí byť stredobodom pozornosti podobne ako v obývacej izbe. V kúpeľni premýšľajte o centrálnom osvetlení miestnosti inak. Veľké nástenné alebo stropné osvetlenie by malo osvetľovať interiér kúpeľne decentne tak, aby tu nebola nadmiera svetla. O zvyšok presvetlenia miestnosti by sa mali postarať ďalšie kúpeľňové svietidlá.

Pretkajte kúpeľňu bodovkami a ľad páskami
Kúpeľňu je možné si vyladiť a dokonale presvetliť vďaka LED bodovkám alebo páskam. Dostanete sa s nimi aj tam, kam s tradičným osvetlením nie. Bodovky nemusia byť len v stropnej konštrukcii. Skvele sa hodí aj do stien. Integrovať ich sem nie je náročné. Spúšťať sa navyše môžu vďaka fotobunke. Keď do kúpeľne vkročíte, viete, kam idete. A ste si istí, že sa nešmyknete, prípadne nenarazíte do iných predmetov.

Nezabudnite na osvetlenie zrkadla
Práve pri zrkadle potrebujete najviac svetl, ideálne prirodzeného. Toho je ale v kúpeľni minimum. Alternovať ho je možné pomocou špeciálnych svietidiel k zrkadlám. Tú môžete umiestniť kamkoľvek. V kúpeľni môže byť pokojne umiestnený aj spúšťač svetla pomocou Wi-Fi. Ak máte v interiéri rozvádzač optických sietí a internet, nebude to problém. Späť ale k samotnému osvetleniu zrkadla. Malo by byť osvietené zo všetkých strán, nielen zhora alebo čelne. Ak je to tak, svetlo bude maximálne prirodzené.

Nebojte sa osvetlenia sprchovacieho kúta
Výborné sú integrované svetlá priamo v tele sprchového kúta. Je možné osvetliť aj trysky, prípadne napríklad rádio umiestnené vo vnútri sprchovacieho kúta. Veď podobne sa osvetľuje aj vírivka. Nie je problém osvetliť aj podlahovú plochu. Sprchový kút bude vyzerať maximálne moderne.

Netradičné svetlá patria aj do skriniek
Siahate do zásuvky v kúpeľni naslepo a občas niečo vysypete? Inštalácia LED svetiel aj do takéhoto priestoru je pritom veľmi jednoduchá a finančne nenáročná. Preto sa pozorne pozrite aj na svetlá, ktoré by sa hodili práve do týchto priestorov.

Ako sa prejavuje nedostatok vlákniny?

Vlákninu síce nevie naše telo stráviť, no aj napriek tomu je pre celkové zdravie...

Zaplaťte predplatné VOYO praktickým VOYO poukazom a darujte skvelý darček

Medzi ľuďmi, ktorí bežne sledujú televízor, snáď nie je nikto, kto by nepoznal kanál...

3 jednoduché metódy, ako mať zdravší a šťastnejší život

Zdravý životný štýl je základom pre veľmi spokojný, zdravý a dlhý život. Pre mnoho...

- sponzor webu -

spot_img